Перекласти (Translate)

09 травня 2018

"НАШЕ" "ВЕТЕРАНСЬКЕ" "СВЯТО"

"НАШЕ" "ВЕТЕРАНСЬКЕ" "СВЯТО"*

* допис 09.05.2015, Андрій Якименко, Фейсбук

Усі три слова у лапках - не помилка, так є насправді.
Хочу навести мою відповідь на допис однієї дівчини, котра і УПА шанує (вітає всіх з 14 жовтня), і 9 Травня святкує:
"Оксано, маєте кашу в голові! Пробачте. Яка "Перемога"??!! Окупація тривала й далі! 9 Травня - не українське свято. Можна назвати Днем жалоби за загиблими. Тимчасово. Як виняток для "ветеранів", яким під час війни було 4-5 років. Порахуйте.".
Тому 9 Травня - і не наше, і не свято, і навіть вже давно не ветеранське!
Якщо Росія досі нашому суспільству нав'язує свою ідеологію, свята і цінності, і серед певної верстви населення це досі ще сприймається, то задля мирного врівноваження багатоманітности ідей можемо оголосити 9 Травня Днем жалоби за загиблими у всіх Світових війнах українцями.
Але ж - Жалоба, а не Свято, і не Перемога у війні!..

P.S. Мій дід Василь, батько мого батька Якименко Василь Федорович, загинув у віці 43 роки за антиукраїнську державу СРСР 9 лютого 1945 року у Німеччині біля міста Кюстрін, нині місто Костшин, Польща - див. мою сторінку на Фейсбуці.
Вічна пам'ять дідові-герою!

ТРИ РОКИ ЯК ПОМЕР СІРЕНКО

ТРИ РОКИ ЯК ПОМЕР СІРЕНКО

«ПОМЕР СІРЕНКО...*

* допис 09.05.2015, Андрій Якименко, Фейсбук

Письменник, журналіст, поет, патріот, український громадський діяч з міста Дніпродзержинська Дніпропетровської области Володимир Сіренко помер...

Володимира Сіренка я знав з 1989 року.
Познайомилися ми на дніпродзержинських місцевих зборах ТУМу (Товариства Української мови), нині це "Просвіта".
У 1990 році ми обидва балотувалися у депутати на округах Дніпродзержинська.
Я пройшов до Дніпропетровської обласної і одночасно Дніпродзержинської міської ради, а він ні.
Але кілька років потому ще спілкувалися, бачилися на міських (Дніпродзержинська) і обласних (Дніпропетровська) патріотичних громадських заходах.
Він знав про мою активність в УГС (Українська Гельсинська Спілка), УРП (Українська Республіканська Партія), ДСУ (Державна Самостійність України), під час зустрічей цікавився.
Потім я перебрався до Дніпропетровська і тісний зв'язок поступово зійшов на нема.
Може, кілька разів випадково бачилися з ним потім, як я приїздив до батьків погостити до Дніпродзержинська, кілька разів я йому телефонував до нього на хатній міський телефон, який досі десь записаний у моїх нотатниках.

Володимир Сіренко був старший за мене років понад двадцять-двадцять п'ять, від нього я дізнався, що він сидів кілька років - ув'язнила Совітська влада за націоналізм.
Я його поважав, а в мовних питаннях навіть визнавав за авторитет - письменник же, ще й журналіст, то на мові розуміється!

Цікавий випадок на мовну тему зараз сплив у моїй пам'яті.
Я вже мешкав у Дніпропетровську, працював юристом управління Дніпропетровської ОДА.
Випадково у 1994 році ми зустрілися у Дніпродзержинську.
Рік я запам'ятав, бо тоді щойно Кучму було обрано президентом України.
Ну, ми при зустрічі стали обговорювати Кучму.
Я не знаю вже чому, але тоді я вживав наголос на складі КучмА.
"Андрію!", - ось мені знов луна Сіренків голос, як живий! - "Андрію! - з притиском мовив до мене Сіренко, - Що за наголос ти кажеш?! Який КучмА? Це ж КУчма!".
"Хіба?" - здивувався я.
"Так! КУчма! Це ж чуб по-іншому" - і Сіренко рукою показав собі на голові ніби високу копицю волосся, - Або кУчма - це бараняча шапка".
Відтоді я називав прізвище президента як КУчма.
Втім, я все ж і Сіренка перевірив, заглянув до словників.
Підтвердився "сіренків" наголос, усі питання зникли.

Другий цікавий спогад про Сіренка - це його невдале сватання мені його дочки.
Володимир Сіренко жив із жінкою, не знаю вже чи офіційний шлюб, в якої була юна доця, вже студентка якогось дніпропетровського вишу, не Сіренкова дочка.
Вже й не пам'ятаю як її звали, неважливо.
Але Сіренко називав її дочкою.
Я тоді був молодий і жвавий (гм, та я й досі ще такий!), неодружений, коротше, добра пара для його дочки.
Отож, Володимир Сіренко якось каже: "Приходь туди-то у Дніпропетровську, познайомлю з доцею. Може, щось між вами вийде".
Ну, я прийшов, познайомився.
Не скажу, що доця справила якесь на мене сильне враження.
Ні, гарна й молода, можливо, щось і вийшло би між нами.
Не так із поваги до Сіренка, як розібратися з його дочкою, я пішов гуляти містом з нею.
Це було 9 травня, як нині!
Весь Дніпропетровськ - у прапорах!
Червоне - скрізь! День Перемоги ж!
Ми гуляли з доцею по місту, навіть були на мітингу місцевої влади чи то комуністів біля стели-обеліска Слави, який досі ще стоїть.
Музика, бравурні марші, совітські патріотично-фронтові пісні, морозиво, розмови-спілкування з доцею, яка виявилася запеклою собачницею, ну, має вона пса, якого дуже любить і вигулює на полі разом з іншими любителями собак...
Коротше, ця студентка мені видалась такою дурепою!
Звісно, це зараз я розумію, що у юнки тої, певно, вже не ляльки були в голові, але залицятися й упадати біля неї, виховувати, навертати в українство (а вона була російськомовна), коли є "готові екземпляри"?..
Коротше, так нічого в нас не вийшло, більше з нею я не гуляв...
Та я й не шкодую!
Моя Наталка-дружина - краща всіх!

... Е-е-х, життя!...
Відходять у світи поступово ті, хто за Совітів своїми віршами або статтями наближав нам Незалежність!
Ми стоїмо на плечах тих радянських українців!
Без них не було б України нині!

Вічна пам'ять і земля пухом Володимиру Сіренку!
Слава Україні!»

МІЙ ДІД - ЧОРНОСВИТНИК

МІЙ ДІД - ЧОРНОСВИТНИК

Мій дід Василь, Якименко Василь Федорович, батько мого батька, народився 14.01.1902 року і загинув 09.02.1945 року у віці 43 роки біля села Альт-Древітц, що поблизу міста Кюстрін, у тодішній Німеччині (Третьому Райху). Нині це польське місто Костшин, бо східні землі Німеччини було як компенсацію передано Польщі, а німців з тих земель переселено далі до Німеччини.

Тобто, коли розпочалася Друга Світова війна (01.09.1939), то дід мав 37 років, коли розпочалася так звана радянська Велика Вітчизняна війна (22.06.1941), то дід мав 39 років, коли діда змобілізували до Красної (Радянської) армії, дід мав 41 рік, а загинув дід у віці 43 роки... В нашій родині знають, що дід був рядовим і воював стрілком протитанкової рушниці. Отже, дід був винищувачем танків.

Змобілізували діда Василя на фронт у 1943 році (дід мав 41 рік), коли Радянська армія відбила в німців Кіровоградську область України, тепер цю область буде перейменовано на Кропивницьку.

Жив і працював дід Василь із сім'єю у колгоспі у степу центральної України: село Стрілецьке, Бобринецький район, Кіровоградська область тодішньої УРСР. Тепер цього села немає, бо за генсека Хрущова, коли точилася боротьба проти "неперспективних" сіл (1960-ті роки), село було зруйновано-розорано, а людей переселено куди хто міг. Мій батько, Якименко Григорій Васильович, мого діда Василя син, народився 19.09.1940 року, тобто на момент мобілізації його батька, мого діда Василя, до Радянської армії моєму батькові Якименку Григорію виповнилося 3 роки. Коли батька мого батька змобілізували на фронт, то мій батько свого батька вже ніколи й не побачив...

В нашій родині переказують онукам-дітям життєво-справжню історію про совісних українців-патріотів тодішньої держави Радянський Союз, у тім числі і про мого діда Василя.

Коли до села Стрілецького дійшла чутка, що "німець напав" (початок ВВВ 22.06.1941), то чоловіки села зібралися на раду. "Треба йти до військкомату у район, воювати ж треба!", - вирішили чоловіки і, зібравши в клунки манаття, почимчикували пішки за 30 кілометрів до міста Бобринця, "в район". Отак з десяток українських селян самі, без призову, без мобілізації, пішли на фронт.

Прибувши в Бобринець наші добровольці взнали, що "німець близько", а військкомат, партійна і радянська влада утекли на схід... Так добровільці й повернулися назад в село...

Під час 2-річної німецької окупації (мені бабуся Якименко Степанида Іванівна, 12.11.1913 року народження, мати мого батька Якименка Григорія, дідова дружина, розказувала) німців у селі майже не бачили, ходили всі селяни, як і до того за Радянської влади на роботи у колгосп, працювали за трудодні. Німці з'явилися лише взимку 1943 року, коли відступали, побули кілька днів і покотилися далі на захід.

...Так от, чоловіки-добровольці і повернулись до своїх домівок із району у село, бо армія й радянська влада так дременули від загарбника, що навіть не призвали в армію українців-військовозобов'язаних, яких згодом звинуватили у зраді й дезертирстві і кинули спокутувати свій "злочин" кров'ю у штрафбати...

В родині мало знають про дідову війну. Що знала проста селючка - моя баба, дідова дружина? Все ж нам відомо, що дід Василь у 41 рік був змобілізуваний у 1943 році польовим військкоматом прямо в штрафбат... За Союзу це був страшний злочин, ганьба для сім'ї, коли родич був у штрафбаті, тому, здається, дітям мало це розказували. Знаємо, що дід, скоріш за все, і був оцим чорносвитником. Але дід свою "провину ухиляння від війни і захисту Союзу" сплатив кров'ю! Мені малому бабуся Стеша (Степанида), дідова дружина (померла 18.06.1981), розказувала, що дід був поранений і близько півроку лежав у шпиталі у Дніпропетровську. В отому шпиталі, де й нині лікують наших воїнів, поранених на фронті українсько-російської війни, що розпочалася у 2014 році... Я й досі часто ходжу повз цей шпиталь, розташований біля будівель Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської обласної держадміністрації. В тому шпиталі дід Василь лікував поранення, яким "змив кров'ю ганьбу ухиляння від фронту"... Це нині я живу у Дніпрі. А уявіть глухе село на Кіровоградщині, де баба лишилася із дітьми, і за кілька сотень кілометрів той шпиталь. Бабуся мені розказувала, що дід писав листи, коли лежав поранений в шпиталі.

Після видужання дід Василь знов потрапив до діючої армії, вже як "чистий". І загинув він у Німеччині у лютому, в мороз і на снігу...

Дідів онук, Андрій Якименко (02.01.1965 року народження, нині мені 53 роки), став українським націоналістом. І я вважаю, що мій дід Василь загинув за державу, яку я ненавидів і розвалив! Але він - мій дід, батько мого батька. Це завдяки йому і я живу.

Тому ми у сім'ї щороку пам'ятаємо всі дати діда Василя. І я віддаю шану українцеві Василю Якименку, який загинув на війні!

Слава й вічна пам'ять всім загиблим українцям в усіх війнах, що вели держави, в яких жив український народ!

Додаток:
Допис з інтернету про чорносвитників, отже, через щось подібне і мій дід Василь пройшов...

09 травня 2018 року

НА КОРДОНІ З КРИМОМ. ЩЕ ДО ВІЙНИ

НА КОРДОНІ З КРИМОМ. ЩЕ ДО ВІЙНИ*


* архівне, допис 06.05.2014, Андрій Якименко, Фейсбук


Архівне. 06 липня 2013 року. Арабатська стрілка.

Межа Крим-Херсонська область.

Знімав Богдан Якименко - син Андрія Якименка.

"Бути одночасно у двох місцях" - тепер би я так не назвав цей відеоролик...

Тепер тут ворог, окупант, Росія.

Крим був, є і буде українським!


ПРИЧИНА ВЕРЕСКУ ФІЛАТОВА

ПРИЧИНА ВЕРЕСКУ ФІЛАТОВА

Ага, тепер нам зрозумілий іржавий вереск від Філатова, міського голови Дніпра (місто скоро стане Січеславом)!

"Мудачьё и рейдеры под красно-чёрным прапором" (©Філатов) вимагають у латентного сепаратиста і колаборанта виконати Закон і завершити декомунізацію у місті!

Ага, хлопці, почекайте... у моря погоди! Філатов досі не змінив табличок на маршрутках, а ви від нього вимагаєте позносити всі москвознаки! Так і їздить міський транспорт з площі Островского (вже називається Старомостова) через всю Правду (вже Слобожанський проспект) аж до житломасиву Северный (давно називається Північний)!

Поки цю руду іржу, Філатова, ми не зчистимо з заліза-шкіри України, ця іржа буде і далі точити-жерти українські душі!

09 травня 2018 року

МУДАК І РЕЙДЕР-МАРОДЕР

МУДАК І РЕЙДЕР-МАРОДЕР

Тут Боря Філатов, міський голова міста Дніпро (назва міста тимчасова, місто буде перейменовано на Січеслав) виверг зі своєї москворотої пащеки тонни словесного лайна проти правдивих звинувачень, що він злигався на 9 травня з Сашовілкулом. Сашовілкул - це таке легеньке погоняло (є й важкенькі, ги) Саші Вілкула, відомого в Україні сепаратиста, якому аж кортить повторити долю Бузини. Народний депутат нині Сашовілкул, тому іще коптить небо України. Тимчасово.

Так от, повернімось до Філатова. Міського голову у соцмережах звинуватили, що він із Сашовілкулом покладе 9 травня квіти до стели Слави у місті Дніпро. І Філя гнівно відкинув ці всі закиди. Що, мовляв, влада покладатиме окремо й перша квіти всім загиблим, вшанувавши їхню пам'ять, а партії й громадські спілки буде розведено у просторі і часі - і нехай кладуть й вони.

Все то так... Але Філатов у своїй свинсько-хамській манері, за яку колись він матиме платню у рило, звинуватив всіх підряд - "бєлих, красних і буро-малінових" (©Філатов).

Філатов стукає пухкеньким своїм пальчиком по клавішах комп'ютера:
«Тут интернет-ресурсы, имеющие отношение к нынешним мародёрам, любящим под красно-чёрными прапорами грабить областные водоканалы, начали зраду разгонять. Мол-де "Филатов вместе с Вилкулом будут вместе 9-мая праздновать". Официально сообщаем, что процедура возложения цветов к Памятнику Славу начнётся в 9-00. Вначале чествовать память погибших будут городские и областные власти, потом атошники, а уже через полтора часа всякие другие партии и организации. ...Мародёры и мудачье всегда остаётся мародёрами и мудачьем. Хоть под бело-голубыми знамёнами. Хоть под красно-чёрными прапорами, - подчеркнул мэр».
(Наше місто, «Мэр Днепра о "праздновании" 9 мая, перекрашенных мародерах и оппозиционерах», 07.05.2018).

Філатову нагадуємо про богохульство, коли за наклепи на бога спалювали єретиків. А нині місце бога заступила Україна, її мова, прапор і повага до національних символів народу.

Ми бачимо як голова Філатов мішає в купу мед з лайном, прапори й знамйона, червоно-чорні й біло-голубі, богохулячи на Україну, і по-мудачому знущається з прапора УПА!

Червоно-чорний прапор ганиш ти, Філатов?! Ти мародерами кого назвав, тварюко? Ти - рейдер-мародер та ще й мудак! Ти пам'ятаєш Бузину, того паскуду, що ганив Україну і Шевченка? Немає, Філя, аніякої відмінности між словесами і поносом Вілкула, або твоїми!

І закінчиш ти біографію свою у пеклі трійцею - із Вілкулом і Бузиною!

09 травня 2018 року