Перекласти (Translate)

12 жовтня 2020

ДВА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТИ

 ДВА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТИ


Сьогодні ми святкуємо 2-річчя незалежности ПЦУ - Православної Церкви України. Незалежности від Московської церкви.


У 1686 році гетьман України Самойлович (на нинішній час його політичні погляди можна визначити, що він був тодішнім Януковичем.) разом з московською царівною Софією, регентшею царського престолу, та тодішнім Московським патріярхом відправляють грамоти-прохання і спільне посольство до Константинополя. І там за 200 червінців і три сорока (120 штук) соболів тодішній Константинопільський патріярх Діонісій IV підписав грамоту про переуступлення тодішньої Київської митрополії під зверхність московського патріярха.


Тут хочу звернути увагу, що канонічної (церковно-законної) передачі української Церкви Москві ніколи не було! Не було ні Вселенського церковного Собору, ні То́мосу від того ж таки Діонісія 4-го, тодішнього Константинопільського Патріярха!


Якщо більш популярно пояснити для теперішнього люду, то я б, як юрист, навів би такий приклад. Ну, от раніше надавалися державні й комунальні квартири громадянам рішенням місцевих виконавчих комітетів рад (і досі такий існує порядок, інша річ, що таких квартир уже нема через відсутність комунального будівництва). Потім із ордером на квартиру, виданим за рішенням райвиконкому, громадянин ішов до ЖЕКу (житлово-експлуатаційної контори), начальниця ЖЕКу видавала ключі на квартиру і вела до квартири, передавала її за актом новосельцеві. Так от, при передачі української Церкви до Москви "ордеру виконкому" (тобто, То́мосу, церковного указу) не було і нема досі, а тільки є "передача начальницею ЖЕКу".


Отже, з 1686 року українська Церква була нелегітимно підпорядкована московській Церкві. Але президент-державник України Петро Порошенко у 2018 році зламав цю московську підступність. Президент Росії Путін навіть задіяв ФСБ, щоби завадити Порошенкові, навіть хотів підкупити і погрожував Патріярхові Варфоломієві! Та все ж стараннями Порошенка у жовтні 2018 року було проведено церковний Собор у Константинополі, на підставі рішення якого у січні 2019 року Патріярх Варфоломій видав церковний указ-То́мос про відновлення української Церкви з митрополитом на чолі як ПЦУ - Православної Церкви України.


Зверну увагу, мова йде не про створення Церкви, а саме про відновлення її та відновлення Патріяршої Константинопільської влади над українською Церквою. Крім того, підкреслю, що українська Церква ПЦУ має Томос про автокефалію (автономію), а московська Церква РПЦ (Русская Православная Церковь, рос.) досі не має і ніколи не мала Томосу про автокефалію! Тобто, з церковно-юридичного погляду РПЦ була і досі є розкольницькою Церквою!


Від 11 жовтня 2018 року українська Церква вже не підпорядкована московській Церкві ні фактично, ні церковно-юридично! Також зверну увагу, що ПЦУ є Церквою митрополичою, а не патріяршою, тобто митрополит ПЦУ призначається та підпорядковується Константинополю, а не Москві (не РПЦ). Вважаю, що на сьогодні це найліпший вихід! Будь-яким способом "Геть від Москви!" (©Микола Хвильовий).


За президентства Порошенка до квітня 2019 року християнські осередки трьох фактичних церков України - УАПЦ (Української Автокефальної Православної Церкви), УПЦ КП (Української Православної Церкви Київського Патріярхату) і УПЦ МП (Української Православної Церкви Московського Патріярхату) - активно переходили в ПЦУ. За президентства Зеленського цей процес загальмувався і навіть у східних регіонах України призупинився. Але ходи́ Історії не зупинити! Я переконаний, що за найближчих кілька років уся християнсько-православна спільнота України перейде до ПЦУ!


Ось що я писав у 2019 році про цю поправді історичну подію - відновлення української Церкви як ПЦУ, Православної Церкви України (додаток).


Хай живе Православна Церква України!

Слава Україні!


11.10.2020

©Андрій Якименко


Допис 11.10.2019, Андрій Якименко, Facebook:


«Рік Православній Церкві України


Автокефалія УПЦ - відновлення ПЦУ: 11 жовтня 2018 року.


Синод Вселенського Константинопільського Патріярхату на своєму з'їзді 09-11.10.2018 надав Українській Православній Церкві автокефалію (автономію) 11 жовтня 2018 року, скасував анатеми, накладені РПЦ (Русскою Православною Церквою) на митрополита УАПЦ (Української Автокефальної Православної Церкви) Макарія та патріярха УПЦ КП (Української Православної Церкви Київського Патріярхату) Філарета, скасував грамоту (Синодальний лист) 1686 року про перепідпорядкування Московському патріярхові Київської митрополії, що означає, що території всієї сучасної Білорусі, частково сучасної Польщі (Холмська і Перемишлянська єпархії) і сучасної Росії (Смоленська і Брянська єпархії) є канонічними територіями Київської митрополії. Синод висловився за надання Томосу (церковного указу) про автокефалію в разі об'єднання всіх українських православних церков у єдину помісну церкву. Константинопільський Патріярх Варфоломій у січні 2019 року надав українській церкві Томос після Об'єднавчого з'їзду українських церков (УАПЦ та УПЦ КП).


Таким чином, 11 жовтня 2018 року відновлено Українську Церкву митрополичого рівня - ПЦУ (Православну Церкву України), як було за Володимира Великого (Володимира Хрестителя) у 10 столітті (масове хрещення киян - 988 рік) і за подальших руських (українських) князів.


Вітаю з річницею нашої Церкви!


11.10.2019

©Андрій Якименко»

Немає коментарів:

Дописати коментар

Прокоментувати допис: